JONAS ŽEMAITIS-VYTAUTAS – pripažintas Lietuvos prezidentu

Prie Rašinio “Jonas Žemaitis-Vytautas pripažintas Lietuvos prezidentu“, esančio http://www.balsas.lt/naujiena/242818/jonas-zemaitis-vytautas-pripazintas-lietuvos-prezidentu 2010.05.13 dieną buvo 61 komentaras. Prie pozityvaus Skirmantės 2010.03.12  16:58 komentaro: Tam tikra dalim “suklydo“ (jei taip galėčiau teigti) patys partizanai – Jiem reikėjo Žemaitį išrinkti tiesiog Prezidentu.Bet , ne tai jiem buvo svarbiausia, – svarbiausia buvo pati kova ir t.t. … Be to, generolu Žemaitį išrinko (o tai – aukščiausias laipsnis to laiko tikrovei).

Tad kablelis gal ir yra. Bet šiandienos sprendimas išryškino esmę. Gerai, kad XXI a. LIETUVOJE tas kablelis jau nebesvarbus. Be to, šis prendimas kalba apie dabartį, o ne apie tai, kas įvyko partizaninio karo metu. Man asmeniškai Žemaitis visada buvo Prezidentas. Nesitikėjau, kad Kuodytė susilaikys…“, prieš po jos sekusio “broniaus“ samprotavimų, norėjau papildyti savo atsakymu, bet buvau pamiršęs, kad portalas Balsas .lt – blokuoja mano kompiuterio IP. Todėl norintiems susipažinti su kai kuriais mano apmąstymais – skelbiu juos čia:

Na, nereikėtų taip neapdairiai formuluoti, SKIRMANTE. Partizanai nepadarė “klaidos“. Jie tik balsavo su visa atsakomybe, suprasdami akimirką, kurios akivaizdoje jie laviravo. O pogrindyje paskelbę už visą tautą – būtų buvę apkaltinti ir okupantų išnaudoti tik propagandai ir provokacijoms.Vien dabar paskaitykite mūsų laiko nei atminties, nei sąmonės neturinčio, nedrįstančio savo nuomonę pristatyti pilnu vardu ir pavarde,mažąja raide, atseit, “broniaus“ “prisiminimus iš pirmų lūpų“ (jedna baba powiedziala dieduko kaime), ir tikrai įspūdingus – įsivaizdavimus, ką veikė pogrindžio partizanai:

“…Na neblogas prezidentas sedintis zeminej, kemsantis is valstieciu atimtas desras, o kartais jei atsisako duot dar ir nugalabijantis su sebrais…“

Tokie tai žmonės bando formuoti visuomenės nuomonę.
Gal tamsta, mažąja raide “broniau“, pasisakytumėte, kas ęsąs: vardą, pavardę, profesiją ir savo amžių. Taipogi savo dieduko vardą ir pavardę, bei konkrečiai – “dieduko“ kaimo pavadinimą, mes ištyrinėsime : būtų labai naudinga informacija – Mūsų Gyvosios Istorijos pagrįstam tyrimui. Mes pasidomėsime šaltiniais, kurie to kaimo gyventojai neteko dešrų, o kurie – Jonui Žemaičiui-VYTAUTUI “nedavę dešrų“ – buvo jo nužudyti.
Būtume tikrai dėkingi už pagalbą, padedant atstatyti istorinį teisingumą krašte. Ačiū.

Partizanų būrių išrinkti didieji viso Laisvės sąjūdžio vadai balsavo, paskyrė jį Laikinuoju – kol bus atstatyta Nuolatinė Konstitucija – vadovu, o ir pats Žemaitis, formulavęs Konstituciją, užteko supratingumo, jog Prezidentą renka Seimas, o Seimą – tauta.

Tik plėšrūnai gali “patys save“ – išsirinkti prezidentais.
Apie partizaninio judėjimo moralumą reiktų spręsti ne iš “senelio prisiminimų“, kuris “girdėjo“, bet TIK IŠ DOKUMENTŲ. Mat, Dokumentai, o ne “nuomonės“ – liudija Tiesą.

Čia yra klausimas ir Rusijai: Kodėl iki šiol yra slepiami – pagrobti ir išsivežti nepatogieji Lietuvos Laisvės Sąjūdžio dokumentai, kodėl slėpti Katynės dokumentai – iki Kačynskio bei didžiumos Katynės bylos Ekspertų žūties, kodėl filmas “Katynė“ buvo uždraustas, o dabar staiga – žuvus pagrindiniams tyrimo vairininkams – “kilniai“ parodytas per Rusijos TV bei atsklaisti, ir visgi – kažkodėl tik 6 – Katynės žudynių dokumentų tomai!?
Ar ne todėl, kad visą bylos eigą – perima apdovanotasis Donaldas Tuskas?

Taigi, Jonas Žemaitis, būdamas teisėtu (nes išrinktu), todėl dar vertingiau – kad tokiomis neįmanomomis, mirtinai pavojingo pogrindžio vadų Sąskrydžio sąlygomis, kai visų Lietuvos vadų susirinkimo metu – galėjo būti sunaikintas VISAS PASIPRIEŠINIMO SĄJŪDIS VIENU KIRČIU – net nesvarstė tokios galimybės, nes ne tas buvo ir tikslas, ir uždavinys! Sąskrydžio tikslas buvo Konstitucija, o uždavinys – buvo viso Krašto Laisvė ir Kovos organizavimas! Tikrai ne “dešros“, kurių būtų pakakę kai kuriems mūsų dienų komentuotojams…

Tokių progų, kaip matome, šiuolaikinis Saugumas – jau nebepraleidžia: sunaikinti visus vadovus – vienu kirčiu, kaip tai įvyko su Lenkijos prezidentu Lechu Kačynskiu, skridusiu paskutinės pagarbos savo Tautos kilniausiems žmonėms atidavimui – į paties dvasinio priešo teritoriją: tarsi Avinėliui – į Vilkų gaujos užnugarį, pasikliaujančiam vien Dievo apsauga, žr. čia: http://www.rupor.info/analitika/2010/04/17/vozle-tu-154-leha-kachinskogo-diversanti-ne-dobiva/ ir čia: http://www.youtube.com/watch?v=FEx7HL4H5yk).

Visą strategiją išduoda šiandienos apdovanojimas savo vasalo Donaldo Tusko – Vokietijos vardu ir rankomis, gegužės 13 d.: http://m.lrytas.lt/-12737659311272391203-lenkijos-premjerui-d-tuskui-frank%C5%B3-karaliaus-karolio-did%C5%BEiojo-ordinas-i%C5%A1-vokie%C4%8Di%C5%B3-kancler%C4%97s-a-merkel-rank%C5%B3-nuotraukos.htm).

Nacionalinis požiūris į šią patriotinės Lenkų tautos dalies tragediją ypatingai iškalbingai išreiškiamas čia: http://slon.ru/blogs/samorukov/post/353066/, o kad tai ne “atskiro žmogaus“ požiūris – tikrai verta pasklaidyti bent keletą dešimčių iš 400 tautinio choro komentarų: http://slon.ru/blogs/samorukov/post/353066/comments/

Jonas Žemaitis – vistik ĮVYKUSIO Sąskrydžio sąlygomis – viso sąmoningosios Lietuvos pogrindinio pasipriešinimo – buvo išrinktas Vadovu, tačiau užteko teisinio mąstymo nepasiskelbti Valstybės Prezidentu, o tik – Laikinai einančiu – Vadovo pareigas: ir būtent tai Jį daro Dvasiniu Prezidentu!O jau mūsų Supratimo pareiga – jo prisiimtos Prezidento pareigos atlikimą iki kankinio mirties – buvo IŠ TIESŲ, tegu ir kaip visada, bent po mirties – PASKELBTI TIKRUOJU okupuotos ir ryjamos toliau, dabar jau Mūsų – LIETUVOS VALSTYBĖS – PREZIDENTU.

Ačiū SEIMUI, kad laiku nubalsavo, ir kad posėdyje nedalyvavo dar daug galėjusių dalyvauti balvonų, kurie vengdami parodymo savo pažiūros viešai –  ačiū DIEVUI, apskritai nedalyvavo balsavime.

P.S.: Na, D.Kuodytė, žinia, pasirodė visu ūgiu, ir daugiau klausimų nebekelia. Bet dar vienas istorikas – Algis Kašėta – pritrenkė savo pažiūromis. Gal jis čia pakomentuotų savo balsavimą ir nurodytų savo e-paštą? Tikiuosi, gautų savo rinkėjų apmąstymų išklotinę šiuo klausimu, ir manau, kad ypač Dzūkijos, įskaitant ir savąjį Kašėtų kaimą.

Algi, linkiu mažiau blaškytis iš partijos į partiją bei iš frakcijos į frakciją, kad neliktum neaiškiu fragmentu. Nes frakcija – žodžio “fragmentas“ pusbrolis: ne pažiūrų visuma, o fragmentas iš vienur, fragmentas iš kitur, o Vertybių visuma – susipainiojusi. Kitaip – galėsi lengvai ir laukiamai prisijungti prie atskilusios Dinio vadovaujamos “tautos juokinimo partijos“ frakcijos, nors šiuo klausimu balsuodamas tuomet – pats Dinis pasirodė parodė ganėtiną supratingumą. Arba bent koalicinę drausmę:
http://www3.lrs.lt/pls/inter/w5_sale.bals?p_bals_id=-4545

Labai savarankiškas nuomones turėjo žymusis E.Klumbys ir kažkoks K.Ramelis (gal buvęs futbolininkas?): Ten pat.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s